تبلیغات
عقل سرخ - رستم فرخ زاد كه بود و چگونه كشته شد؟
عقل سرخ
هر که شد محرم دل در حرم یار بماند ............................... وان که این کار ندانست در انکار بماند

رستم فرخ زاد كه بود و چگونه كشته شد؟

دوشنبه 17 مهر 1391

نویسنده: علی یوسفی مداح | طبقه بندی:تاریخ، 


رستم فرخ زاد كه بود و چگونه كشته شد؟

 

  یكی از فرماندهان سپاه ساسانی  كه خود را وقف خدمت به آن نظام ستمگر كرده بود رستم فرخزاد نام داشت . بدون شك رستم یكی از وفادارترین نیروها به نظام ساسانی بود چرا كه در شرایطی كه توده های ملت ایران به استقبال مسلمین می رفتند و حتی بسیاری از حكام و سرداران ایرانی نیز با جدایی از حكومت ستمگر ساسانی به صفوف ملت می پیوستند رستم همچنان به آن حكومت جور وفادار و مورد اطمینان ایشان باقی ماند و تا آخرین لحظه تلاش كرد كه بندهایی را كه شاهان ایران طی ساها به دست و پای ملت زده بودند همچنان محكم نگاه دارد. او هرگز از حق دفاع نكرد و تا آخرین لحظه در كنار دشمنان ملت ایران وعلیه نیاكان  ستمدیده ما جنگید.

    با این حال گروهی نژاد پرست ایرانی كه در بی منطقی از اعراب جاهلیت سبقت گرفته در دروغ گویی و گفتار بی سند تاریخی روی پان تركیست های ابله را هم سفید كرده و در حماقت و نژاد پرستی كور؛ دست هیتلر را هم از پشت بسته اند؛ صرفا به این خاطر كه رستم منتسب به حكومت ایران بوده قصد دارند از او یك قهرمان بزرگ بلكه یك قهرمان ملی بسازند! 

   دراین بین علاوه بر تعریف و تمجید های بی مورد و بی سند قصد دارند او را سرداری  پیروز وشجاع  معرفی كنند و این چیزیست  كه روح تاریخ هم ازآن  خبر ندارد !

  من نمی دانم كسی كه با امكانات یك امپراطوری عظیم و با شكوه وبا سواره نظام و پیاده نظام و لشگر فیلان و چه و چه به جنگ چند قبیله بیابان گرد كه تازه متحد شده اند برود و شكست بخورد و لشگرش را هم به باد بدهد چگونه می تواند  پیروزو مدیر و مدبر باشد!این را باید نژادپرستان هموطنمان بگویند. به هر حال حل این مسئله پیچیده را به عهده ایشان می گذاریم ! و به مسئله شجاعت و جنگاوری او می پردازیم یعنی جایی كه او و نژادپرستان معاصرهمگی با هم رسوا می شوند ! بررسی نحوه كشته شدن خفت بار او برای این كار كافی است.رستم فرخزاد چگون كشته شد؟

 

برای بررسی چگونگی مرگ او به متون خود باستان گرایان مراجعه می كنیم البته از نوشته های پورداوود استفاده می كنیم كه حد اقل توسط خود این گروه معتبر دانسته می شود و الا اگر بخواهیم از متون وبلاگداران خیال بافی كه توهمات شبانه خود را به عنوان تاریخ می نویسند مراجعه كنیم قالب نوشته ما به طنز تغییر پیدا می كند! البته برای دیدن یك نمونه از این داستان های تخیلی می توانید به عنوان مثال به معرفی رستم فرخزاد در ویكی پدیا مراجعه كنید .

       

اما آن چه پور داوود شرح می دهد به این شكل است:

 

   " در روز چهارم یعنی روز آخر جنگ باد تند و سوزانی وزیدن گرفت و ریگ سوزان بر روی ایرانیان می زد چنانکه نمی توانستند همدیگر را ببینند. اعراب در مرز و بوم خود با اینگونه گردباد آشنا بودند و بیشتر تاب و توان داشتند. رستم فرخزاد به ناچار به زیر پای شتری به سایه پناه برد. عربی به نام هلال بن علقمه که می‌دانست بار بر شتر درم و دینار است، با ضربت شمشیر بدون اینکه بداند زیر آن بار کیست، طناب آن را برید. لنگه‌ای از بار قطع شده، رستم را صدمه رساند. رستم خودرا در رود انداخت و بنای شنا گذاشت. عرب نیز که گویی او را شناخته بود، پشت سر او در آب جست و او را از آب بگرفت و سرش را برید و بر سر نیزه کرد. سپس بانگ بر آورد که، به خدای کعبه رستم را کشتم. با کشته شدن رستم، در قلب سپاه ایران شکست افتاد."[1]

 

  انصافا هنرمندی و شیطنت امثال پور داوود این جا دیده می شود !ببینید سرداری كه فرار كرده و از ترس جان  زیر شكم شتری پنهان شده را با چه ظرافتی تطهیر می كند! واقعا در  این متن به حدی هنر مندانه دروغ گفته شده كه اگر خواننده دقیق و با هوش نباشد اسیر شعبده پور داوود می شود و ممكن است واقعیت را درك نكند و موجود بزدلی مانند  رستم را  قهرمان بپندارد یعنی كسی كه وقتی قدرت در دست اوست دهقانان بی چاره را به زور به جنگ می فرستد و پایشان  را هم  به هم زنجیر می كند كه فرار نكنندولی همو وقتی كه سپاه در حال شكست است با خفت بار ترین شكل زیر شكم و سرگین  شتر  پنهان می شود.

 

 آقای پور داوود توضیح نمی دهد كه چگونه آن شن ها فقط چشم ایرانیان و سربازان دلیر و شجاع و پرزوری چون رستم !را آزار می دادند و در شرایطی كه رستم مجبور بود برای كور نشدن زیر شكم شتران بخزد چگونه هلال بن عقبه با آسودگی شتر و بار و بندش را تشخیص می داد ؟گویا جنس چشم عرب ها كلا چیز دیگری بوده و شن هایی كه سردار كبیر ساسانی را وادار كرده بودند زیر شكم چارپا بخزد فقط گونه اعراب را نوازش می داده !خب حتما همین طور است كه پور داوود می گوید!

  دم خروس دیگری كه به وضوح در سخنان پور داوود خود نمایی می كند تصویری است كه از صحنه جنگ ترسیم می كند. واقعا این چه جنگی است كه سردار بزرگش یكه و تنها زیر شكم شتر پناه می گیرد و دشمن هم به راحتی در اطراف او پرسه می زند و نه مشغول جنگ بلكه مشغول جمع آوری غنیمت است! آنچه ما ازجنگ های بزرگ ان دوران می شناسیم ابدا مشابهتی با آنچه پور داوود ترسیم می كند ندارد  بلكه همواره سرداران در حلقه سربازان و نیروهای پر شمار خود هستند و تا لحظه ای كه سپاه رمقی دارد و از هم نپاشیده سربازان بیش از جان خود از جان سردارشان دفاع می كنند چرا كه كشته شدن سردار بزرگترین ضربه به كل لشگر محسوب می شود .  اما طبق گفته  پور داوود آن روز رستم  جز شتر هیچ یار و  پناه دیگری نداشت! جالب این جاست كه در این جنگ ها معمولا تا جنگ پایان نپذیرد و دشمن نابود نشود كسی به جمع آوری غنیمت نمی پردازد خصوصا كه قرآن در این زمینه دستور مستقیم دارد و مسلمانان هرگز پیش از تسلیم و فروپاشی سپاه دشمن دست به جمع آوری غنیمت نمی زنند (واین چیزی است كه متاسفنه پورداوود از آن بی اطلاع بوده!) بنا بر این زمانی كه هلال مشغول جمع آوری غنیمت بوده سربازان سپاه ایران تسلیم شده اند و نظام لشگرش فرو پاشیده و سردارنش هم هر یك به گوشه ای خزیده اند (شما اكنون می توانید حدس بزنید كه بعضی هایشان دقیقا كجا خزیده اند!)

 

شباهت كم نظیر سرنوشت  رستم فرخ زاد با معمر قذافی !

 

  مسئله دیگر نحوه خفت بار كشته شدن اوست كه عبرتی است برای تمام مستكبران عالم .تاریخ بارها نشان داده  كسانی كه روزگاری با تكبر توده ها را استثمار می كنند چگونه در روز مكافات عذاب و تحقیر می شوندو با عدل الهی رو به رو می شوند رستم با آن دبدبه و كبكبه زیر بار شتر پنهان شده كه بندش پاره می شود و او مفتضحانه بیرون می جهد و پشت به دشمن می گریزد بی آنكه حتی برای نجات جان خودش هم شهامت لحظه ای نبرد داشته باشد و نهایتا توسط تنها یك نفر گرفته و كشته می شود و سرش هم جدا می شود.

 به راستی كه تاریخ همواره در حال تكرار است چقدر سرنوشت رستم فرخزاد شبیه عاقبت قذافی است! هردو سال ها با تكبر ملتشان را به زنجیر كشیدن ؛ هر دو مورد خشم و بی مهری ملت قرار گرفتند ؛ هر دو در آخرین لحظات توسط اطرافیانشان هم مورد خیانت قرار گرفتند و تنها مانند و هر دو با این كه روزی ادعای شجاعت و جنگاوریشان گوش فلك را كر می كرد در آخرین لحظات چون موشی به سوراخی خزیدند و هر دو با خفت و بدون این كه از خود دفاعی كنند كشته شده اند!

  با این حال تاسف بار تر ازحال ایشان حال افرادی است كه تعصب كورشان كرده و چشم را بر این همه می بندند و دهان به دروغ باز می كنند و به جنگ خدا بر می خیزند. 

 

علی یوسفی مداح 

 [1] پورداود، ابراهیم. آناهیتا، پنجاه گفتار پورداود، تهران: انتشارات امیرکبیر، ۱۳۴۳- ص ۳۷۷

نظرات() 
لعنت به هرچی عرب
سه شنبه 7 فروردین 1397 09:53 ق.ظ
تو کمتر از اونهایی نیستی ک ادعا میکنی ب ایرانیان ظلم کردن... تو هم داری با طرفداری کور کورانه از جنس ترین انسان های روی زمین و وحشی ترین موجودات دنیا ک حتی ب خودشون هم رحم نمیکنن به مردم ب خاک و ناموست خیانت میکنی! میخوام بدونم آیا این فرشتگان نجات جنابعالی تو کشور خودشون ب کسی جفا نکردن ک به نظرت اومده اومدن ملت ایران رو از جفا نجات بدن؟ مث احمقا هر چیزی ک منفعت تو رو ب خطر میندازه زیر سوال نبر جناب مداح... آقای کاسب دین! شما ها دارین با دین کاسبی میکنین! ادعای معنویتتون نشه
ظلم همیشه در حق یک سری مردم شده میشه و خواهد شد... نمیشه میلیون ها انسان رو با دضایت در کنار هم نگه داشت... ضمنا آنچه در تاریخ اومده ثابت میکنه اعراب برای اسلام ب ایران حمله نکردن و فقط نیتشون قارت و تجاوز بوده ک هنوزم ک هنوزه ولع این رو دارن و ثانیه ای ازاد باشن ایران و ایرانی رو ب تاراج میبرن...! آیا به ضرب شمشیر میشه اعتقادات کسی رو تغییر داد؟ و مهم تر از اون کدوم امام کدوم پیامبر برای اسلام جنگ کرد و بعد از فتح گفت ب ناموس و اموالشون تجاوز کنید؟ آقای ب ظاهر مسلمون و بهشتی... کمی از احمق بودن دست بکش و برو در مورد رفتار پیامبر بعد از پیروزی در جنگ تحقیق کن و ببین بعد از شکست طرف مقابل در جنگ در قبال ناموسشون چ رفتاری داشت! امسال تو جامعه اسلام دین مذهب خدا و ناموس پرستی رو ب گند کشیدن... برو فکر پر کردن جیبت باش انقدر تو دینت هست ک تو بخوری و سیر بشی نترس منافعت ب خطر نمیوفته
پاسخ علی یوسفی مداح : خیلی عصبی هستی عزیزم
بعضی از فرضیاتی که یقینی می دونید باید اصلاحبشه
با ادب تر باش لازمه اش هم کسب صبر و دوری از تعصب ونگاه علمی و عقلی به قضایاست
نوشته های سابق من رو نخوندی چون اگه خونده بودی بعضی از این حرف رو نمیزدی
ایرانی هستم و خاکم رو میپرستم
سه شنبه 7 فروردین 1397 09:39 ق.ظ
تو اونقدر پست و ناچیزی ک بخاطر منافع شخصی خودت این اراجیف رو سر هم کردی... آقای مثلا دین دار... امثال تو اسلام حراسی رو گسترش دادن! احمقانست ک تو منبر میری و دم از عباسی میزنی ک توسط عده ناچیزی کشته شد و اون شخص رو انقدر پهلوان میخونی که یک لشکر هم حریفش نیست!و این افکار مزخرف و مسمومت رو کور کورانه نمیدونی... اما کشته شدن یک سردار ایرانی برای دفاع از کشورش حالا به هر صورتی رو یک کار بزدلانه و پوچ میدونی! مثل احمق ها هنوز انقدر درک نداری ک تشخیص بدی اعراب با شتر و بیابان نشینی کاملا به زندگی در شرایط طوفانی بیابان دارن ولی ایرانیان با اسب هرگز در چنین شرایطی قرار نگرفته و عادت به این شرایط ندارن! فهمیدن این انقدرم سخت نیست ... فقط کافیه ب مسابقات فوتبال بین ایران و تیم های عربی نگاه کنی ک چطور ایرانی ها تو زمین های عربی کم میارن! تو همین قدر پست و بی ناموسی که از حمله اعراب به کشورت حماسه ساختی... آقای بزدل ... آقای کاسب دین... به خودت بیا و تتریخ طبری رو ی بار بخون تا بفهمی همون اعرابی ک الان فرشته نجات ایران میخونی وقتی لشکر ایران رو شکست دادن چطور هر مرد چند زن ایرانی رو ب بردگی جنسی گرفت چطور تمام تاریخ و کتوب و اسناد تاریخی ایران رو از بین بردن ک این کشور رو بی هویت کنن تا امثال تو اینجا سنگ پدران عرب خودشون رو ب سینه بزنن و ب همین راحتی شاهنامه فردوسی بزرگترین اثر تتریخی فرخنگی ایران رو بزدلانه و کور کورانه بخونن
پاسخ علی یوسفی مداح : عزیزم تو با شخصی توهمی که در ذهنت داری بحث می کنی نه با من ! مثلا تو در مورد حضرت عباس چیزی از من خوندی؟ نظری از من دیدی؟ که اون نظر رو به من نسبت میدی؟یا صرفا با دیدن پسوند فامیلی من که ثبت احوال تقریبا بی دلیل به فامیلی من اضافه کرده و نه من و نه هیچ یک از اجدادم نه مداح بودیم و نه استعداد مداحی داریم داری با یک مداح فرضی که تو ذهنته بحث می کنی؟!!
ضمنا تصور امثال شما از جامعه دینی خصوصا علما هم به همین حد فرضی، توهمی و و برخواسته از تصوراتی است که مخالفان مذهب در ذهن شما ایجاد کردن چون شما هرگز از نزدیک با مسجد و روحانیون در ارتباط نبودید و اگر احیانا در فضای مجازی با آدم مثلا مذهبی مثل من هم برخورد کردید با فحاشی راه هر گونه ارتباط رو مسدود کردید
موفق باشید
رستم فرخزاد
یکشنبه 19 آذر 1396 03:42 ب.ظ
آقای مداح من از شما سوال میکنم.هر ملتی که به کشورت حمله میکنه و ب زور شمشیر ایران رو فتح میکنه،حالا هر دینی همه داشته باشند،ب نظر شما مقابله با کسی که ب کشورت حمله میکنه کار اشتباهی هستش،و اسم اون ملتی که به کشورت حمله میکنن گیرم مسلمون هم باشن و ما هم اصلا بی دین باشیم رو چی میزارید،دوست یا دشمن؟
یعنی چه
یکشنبه 14 آبان 1396 11:12 ب.ظ
با تشکر از مطلب خوبتون
پاییز
سه شنبه 2 آبان 1396 04:13 ب.ظ
شاید بیش از نیمی از نوشته های شما تحریف شده هست
تو لینک زیر درمورد رستم نوشته شده به نظر من به واقعیت نزدیک تره

https://parshistory.com/rostam-farrokhzad/
جاوید
پنجشنبه 27 مهر 1396 09:05 ق.ظ
در نظر ها دیدم که بعضی از دوستان برات ابراز تاسف کردن ولی من اصلا برات متاسف نیستم چون شما اصلا ایرانی نیستی و از عرب پرستی مثل شما انتظار دیگری نمیشه داشت
در مورد وزش باد شدید باید به شما گفت که وزش باد میتونه سمت داشته باشه که احتمالا شما نمیدونی سمت اصلا چی هست و در مورد این که میگی این چه جنگی که سپه سالارش بدون محافظ در میدان ایستاده باید بدونی که این دلالت بر جنگاوری رستم داره نه بر ترسش دقیقا در نوشته های تاریخی در مورد کورش بزرگ هم در آخرین نبردش با سکا ها که در همون نبرد هم کشته شد هم همین موضوع رو میشه فهمید که کورش بزرگ هم به حدی جنگاور بوده که با وجود این که شاه ایران زمین بوده ولی تن پرور و راحت طلب نبوده و خودش دلیرانه و بدون خدم و هشم دوشادوش سربازانش به قلب سپاه دشمن میزده و از کشته پشته میساخته و این که سران سپاه و سران مملکت در خط مقدم جنگ ها باشن به صورت یک رسم بوده برای سرداران دلیر ایرانی و اما این که در اون زمان اختلاف طبقاتی در ایران بوده هیچ شکی نیست و دلیل خیانت برخی از سربازان ایرانی به سپاه ایران و پیوستنشون به سپاه اعراب هم همین بوده

( زنده باد ایران و ایرانی شرافت مند زنده باد یاد پهلوانان این مرز و بوم از جمله رستم فرخزاد )
تاریخ پارسی
چهارشنبه 1 شهریور 1396 03:35 ب.ظ
رستم فرخزاد در شب سوم جنگ قادسیه و طی شبیه خون اعراب کشته می شود و در فردای آن روز سپاهیان ایران با آگاهی از مرگ وی شکست می خورند
Willard
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 08:30 ق.ظ
What's up, this weekend is good designed for me, because this
moment i am reading this fantastic educational paragraph here at my residence.
شنبه 27 شهریور 1395 12:23 ب.ظ
حالا که انگار قرار است دوباره همان داستان با عربستان پیش آید؟ انشالله اینبار سپاه اسلام به فرماندهی سردار سلیمانی سردار رضایی و مارشال پوتین برود پدر عربستان را دربیاورد. هه هه هه
آذرخش
جمعه 26 شهریور 1395 09:40 ب.ظ
رستم باوجودخیانت عده زیادی ازلشکرش که به صف لشکرعرب پیوستندوخیانت سردارانی مثل فیروزان که مخالف رستم وپادشاه شدن یزدگردسوم بودندوبه دلیل اینکه روز چهارم جنگ فیروزان که بالشکرش جلودارلشگرایران بودومحافظت ازرستم هم بعهدش بودبه یکباره میدان رورهاکردورستم روتنهاگزاشتندوچندجنگ آورعرب به رستم حمله کردن وبعدازمقاومت بسیار رستم درنهایت کشتنش.مقاومت رستم بقدری بوده که بیشترازصدزخم تیر ونیزه برپیکرش بوده.یک قهرمانه ایرانیه فداکاروازخودگزشته
یکشنبه 20 تیر 1395 01:41 ب.ظ
شکوه تاریخ اسلام به وسعت متصرفات عمر خلیفه ناخلف قلدرش نیست ای کاش شکوه را در چیزی غیر از شمشیر و غلبه می دیدید
یکشنبه 20 تیر 1395 01:39 ب.ظ
مگه من مسلمان نیستم؟
شما چنان از پیروزی عمر حرف میزنی كه خودش هم اینقدر از اون مغرور نبود
اگر شیعه شدیم بخاطر طرز تفكر علی بود برای كار روی زمین خود و نه برای طرز تفكر عمر و حمله به كشور دیگر برای بدست آوردن غنایم و امرار معاش كاری كه قبیله های قبل از اسلام در عربستان انجام میدادند مگر بعد از پیامبر عربها چه كار افتخار آمیزی انجام دادند بغیر از برگشت به عصر جاهلیت
كاری كه با مردم ایران صورت گرفت را شما قبول دارید یا اسلام را تكلیف خود را روشن كنید و با افتخار از پیروزی اعراب سخن نگوئید
صدام هم خودش را عمری دیگر میدانست ولی اینبار دیگر هیچ گاه تكرار نخواهد شد
آیا اعراب بعد از پیامبر بر اسلام ناب باقی ماندند یا مردم بزرگ ایران؟؟؟ و آیا تفكر علی درست است یا تفكر عمر؟؟؟پاسخ علی یوسفی مداح : برداشت شما از نوشته ما کاملا مخالف حقیقت نظر بنده بود
نه افتخاری به عرب هست نه تایید عمر نه تطهیر هر آنچه در این جنگها رخ داده فقط بیان حقیقتی بود که همواره به خاطر تعصب وارونه و با خیال بافی و اسطوره سازی بیان شده
موفق باشید
امید زارع
یکشنبه 6 تیر 1395 03:03 ب.ظ
درود برشما شماحق نداریددرموردجناب رستم فرخزاداینطوربدقضاوت کنیدایشان وظیفه شرعی خودراانجام دادندوازوطن خوددفاع کردند همانطور که تمام شهیدان ایران همان کارراکردندوتاپای جان دربرابردشمن ایستادگی کردند نکنه میخواستیدوطن وناموس رادودستی تقدیم ب اعراب کنند ولله اگرخود امام علی بود ماخودمان ایشان راپیشوای خود قرار میدادیم نه ابوبکر وعمرنامرد باورکن اگه قادسیه بازهم تکرار بشه ماجوانان غیور ایران بسراغشان رفته ونابدشان میکنیم نامردی بس است دیگر
اشک پاکزاد
یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 12:12 ب.ظ
چرا میخواهید ایران قبل از اسلام رو فاسد و بد جلوه بدین.کجا گفته که ایرانیان لا روی باز اسلام رو پذیرفتن.اون اعراب کثیف در یک روز بیست هزار ایرانی رو سر بریدن چون اسلام نمیوردند بعد تو میای میگی شعار اسلام عدالت و برابری بود.شاید مردم از ساسانیان ناراضی بودن ولی دین زرتشت رو دوست داشتن و حاظر به پذیرش اسلام نبودن.جمع کن خودتو.این مطالب احمقانه و ابلهانه که مینویسی رو هم از کتاب های غیر معتبر امثال شریعتی و مطهری خوندی.اگه مثل آدم مطالعه میکردی باید می رفتی تاریخ طبری یا تاریخ پاریزی رو می خوندی.من با امثال تو زیاد بحث نمیکنم چون افرادی مثل تو پشت به تاریخ باشکوه کشورشون کردند و دل سپرده به تاریخ قاتلان نیاکانشون.البته در این مطمعن هستم که تو ایرانی نیستی ولی اینو بدون تاریخ باشکوه ایران و حتی حکومت ساسانی با این چرندیات تو ارزش خودشونو از دست نمیدن.در این هم اطمینان دارم که نظر منو پخش نمیکنی.
پاسخ علی یوسفی مداح : شکوه تاریخ ایران به وسعت متصرفات شاهان قلدرش نیست ای کاش شکوه را در چیزی غیر از شمشیر و غلبه می دیدید
ایران
جمعه 20 فروردین 1395 12:26 ق.ظ
مداح جان کی میگه مردم ایران با اغوش باز اسلامو پدیرفت برید کتاب دوقرن سکوتو بخوان میفهید چطوری مسلمان شدیم
پاسخ علی یوسفی مداح : دوست عزیز گول تبلیغات رو نخورید
مرحوم زرین کوب بعدها اعتراف کردند که کتاب دو قرن سکوت رو در دورانی که باستانگرا بودند نوشتند و خالی از تعصب نیست من این کتاب رو خوندم بهشما هم پیشنهاد می کنم کتاب کارنامه اسلام از همین مولف یعنی دکتر زرین کوب و خدمات متقابل شهید مطهری رو حتما مطالعه کنید
شهریار
چهارشنبه 26 اسفند 1394 01:33 ق.ظ
تورو بخدا اینا چیه
تو حرف چنتا عربو باور میکنی من میگم که یه نژاد پرستم ولی شما هم اگه ایرانی بودی آخر شاهنامه رو میخوندی فرماندهان رستم در روز دوم جنگه به طرف اعراب میرن و استراتژی نظامی رو لو میدن و ایران شکست میخوره تو شاهنامه اینطور میگه که در حین جنگ کسی با تبر ازپشت به کمرش ضربه و بعد یکی دیگه به گردنش ضربه میزنه و سپاهیان ایران تا آخرین نفس میجنگن تا مردم از تیسفون خارج شن. میخوای تو گوگل سرچ کن رستم فرخ زاد قشنگ برات شاهنامه میاره همین ویکی
یزدگرد سوم بدست مزدک فرمانده ی مرزی کشته میشه
دوشنبه 11 آبان 1394 06:48 ب.ظ
می توانید برای وفایع صحیح و علمی جنگ رستم و سعدوقاص به مقاله ای از دکتر خالقی مطلق درهامبورگ که در حال حاضر بهترین چاپ را از شاهنامه دارندمراجعه کنیدایشان جنگ رستم را با سعدوقاص تایید نمی کند و علت مرگ او را همان افتادن استر بر وی و شمشیر زدن علقه می داند
ali
شنبه 4 مهر 1394 10:02 ب.ظ
راستی یادم رفت می تونی این مطالب تاریخی رو در سایت ویکی پدا که بیشتر چیز توش پیدا می شه
سرچ کنی اگر دوست داشتی شاید بخای اطلاعاتت اضافه به در زمینه
تاریخی .
پاسخ علی یوسفی مداح : !
سه شنبه 31 شهریور 1394 11:46 ق.ظ
تاریخ طبری جلد پنجم تمام وقایع حمله اعراب به ایران را توضیح داده البته برای درک واقعیت باید به کتب دیگری هم رجوع کرد. چون طبری هم براساس شنیده هایش و چهارقرن بعد انرا نوشته است
سه شنبه 3 شهریور 1394 04:47 ب.ظ
آقای مداح
شما که میگی نیاکان ما معلومه که عربی
هرکی به اسم اسلام بجنگه مگه مسلمانه؟ زمان پیامبر هم به اسم قرآن با پیامبر می جنگیدن . من در تاریخ تخصص دارم . انقدر سطح جنابعالی پایین و ابتدایی هست که اصلأ ارزش بحث کردن بادشمارو نداری . فقط بدون که هیچی حالیت نیست و فقط با مغالطه داری مردم رو به سوی اعرابی میکشی که پسران پیامبر رو به اسم اسلام شهید کردتد . هر کسی اگر اندکی فهم و شعور داشته باشه به سادگی میتونه بفهمه که ایران قبل از اسلام چی بوده و چقدر کامل بوده . الانم که وضع اسلام و مسلملنان و اونهایی که دم از اسلام میزنن و چه جنایتهایی میکنن کاملأ مشخصه . شما برو در علم تاریخ تخصص کسب کن و بعد در مورد تاریخ اظهار نظر کن . البته میدونم متن منو نمایش نمیدید تا مردم از جهلشون بیرون نیان تا شما و امثال شما از جهل مردم استفاده کنید و به مقاصد شومتون برسید .
زنده باد شاهنشاهی پارسی
پاسخ علی یوسفی مداح : برادرم من که جز توهین تخصصی در بیانات حضرت عالی ندیدم ! اعرابی که فرزند پیامبر رو شهید کردند در جهنم هم کاسه همه شاهان جانی پارسی وغیر پارسی هستند مشکل اینه که شمانه تعریف صحیحی از دین دارید نه تاریخ و نه ملیت چون بنده مرز بندی مشخصی در کلام شما نمیبینم وگمان نمی کنم ساده ترین مقدمات اسلام وحتی تاریخ را بلد باشید ،زنده باد شما برای چیزی که مرده هم بیانگر این است که فارسی هم را به خوبی بلد نیستید! شما که عرب نیستید حد اقل فارسی حرف زدن یاد بگیرید ! من به بعضی ها کمک می کنم که از جهلشون بیرون بیان به شرطی که مثل شما به این شدت تعصبات گرفتارشون نکرده باشه
موفق باشید
شنبه 12 اردیبهشت 1394 10:27 ب.ظ
متاسفم برات همین
ایرانی
جمعه 7 فروردین 1394 06:35 ب.ظ
خوب بود
ایرانی
جمعه 7 فروردین 1394 06:35 ب.ظ
خوب بود
پارسا فرزند کوروش بزرگ
یکشنبه 24 اسفند 1393 06:11 ب.ظ
جناب مداح من با شما موافقم ک عده ی زیادی از مردم ایران بخاطر ظلم و ستم ساسانیان ب اسلام پناه بردند و ب اختیار خودشون مسلمون شدن ولی این دلیل نمیشه ک ما جنایات فجیعی رو ک اعراب درحق بسیاری از ایرانیان مرتکب شدن رو نادیده بگیریم. اعراب بعداز فتح بسیاری از شهرها مردان اون شهرها رو قتل عام میکردن و زنان و دخترانشون رو برای کنیزی ب مکه و مدینه میفرستادن ک من فکرنمیکنم ک این کارها مورد تأیید پیامبر و اهل بیت باشه. چرا ک همان شعار برابری ک مسلمونای اون زمان ادعاشو داشتن بمعنی اینه ک هیچ انسانی حق نداره مرد یا زنی رو ب بردگی بگیره. درمورد رستم فرخزاد هم بهتره بدونید ک اصلا موافق جنگ با اعراب نبود چون با استفاده از علم ستاره شناسی و حرکت ستارگان فهمیده بود ک با وضعیتی ک اون زمان در ایران بود ساسانیان درصورت جنگ با اعراب از آنها شکست میخورند و ب یزدگرد و بزرگان ساسانی خیلی اصرار کرد ک با اعراب سازش کنن ولی اونا فکرمیکردن ک راحت میتونن اعراب رو شکست بدن قبول نکردن و رستم ناگزیر ب جنگیدن بااعراب شد.
راستی درمورد داریوش هخامنشی هم ک درجواب نظر قبلی من گفتید، اینو بگم ک من ب هیچ وجه نمیخوام هراقدام این پادشاه یا پادشاهان دیگه رو توجیه کنم فقط حرف من اینه ک یک موضوع باید بطور همه جانبه مورد بررسی قراربگیره. بعنوان مثال دولت ایران ریگی رو ک یکی از جنایتکارترین تروریستها بود رو دستگیر کرد و صددرصد این آدمو مورد بدترین شکنجه ها قرار داده و آخرسر هم اعدام کرده ولی آیا یک شخص دیگه باید اینطور بگه ک دولت ایران یک انسان رو ب بدترین شکل ممکن شکنجه داده بدون اینکه اون انسان(ریگی) رو بگه چجور آدمی بوده؟؟ حرف من اینه ک باید تمام این اتفاقات تاریخی رو از زوایای مختلف مورد بررسی قراربدیم نه فقط از یک زاویه.
پیشاپیش سال نو رو ب شما تبریک میگم و برای شما آرزوی موفقیت و کامیابی دارم انشالله ک سال خوب و پربرکتی درپیش داشته باشید
پاسخ علی یوسفی مداح : به اینکه هموطن بزرگوار ومنطقی مثل شما دارم افتخار می کنم با بخش زیادی از حرفهای اخیرتون موافقم ودر بعضی هم نه من هم عید رو به شما تبریک می گم وآرزوی بزرگترین سعادات دنیوی واخروی روبرای شماوخانواده محترمتان از درگاه خداوند خواستارم
درپناه حق
پارسا فرزند کوروش بزرگ
شنبه 23 اسفند 1393 08:13 ب.ظ
جناب مداح نمیدونم چرا بحث من و شما ب اینجا کشید و اینقدر پیچیده شد؟!! ولی درکل من از صحبتهای شما اینطور برداشت میکنم ک ب اعتقاد شما تمام حکومتهای قبل از اسلام در ایران ظالمانه بوده چون پادشاهی بوده! ولی از نظر من ملاک برای تعیین حکومت ظالم و عادل نحوه عملکرد اون حکومته نه پادشاهی یا اسلامی بودن اون حکومت. من ب هیچ وجه نمیخوام کورکورانه از کسی دفاع کنم و تاییدش کنم ولی این انتظار رو هم ندارم ک شما برخی شخصیتهای ممتاز ایرانی رو بدون انصاف مورد حمله قرار بدی! از نظر من رستم فرخزاد معصوم نیست ولی قابل احترامه چون در راه دفاع از کشور و ناموس مردمش کشته شد یا بهتربگم شهید شد چون هرکسی ک درراه دفاع از کشور و مردمش کشته بشه شهید حساب میشه و این منحصر ب مسلمانان نیست.
پاسخ علی یوسفی مداح : در این زمینه هم باشما موافقم بلکه این آموزه ایاسلامی است که کسی که در راه دفاع از نوامیسش کشته بشه شهیده و روایات اسلامی به روشنی بیان کرده اند'
شاید جالب باشه که بدونی عبیدالله بن عمر به جرم قتل یک خانواده بی گناه ایرانی و به دست امام علی ع کشته شده! یعنی پسر یک خلیفه به دست خلیفه دیگری به جرم کشتن خانواده یک غلام ایرانی کشته شد ! یعنی در اسلام واقعی حتی پسر خلیفه هم اگر جنایت کند ویک ایرانی را بکشد کشته خواهد شد عبیدالله پس از جنایتش سالها از دست مولی گریخت تا اینکه طبق روایتی در جنگ صفین به گرفتار ذولفقار شد وبه درک واصل شد ۰
اگر ثابت بشه که رستم هم صرفا مدافع مردمی مظلوم در مقابل متجاوزانی خونریز بوده من هم با شما موافقم ولی او مدافع حکومتی ظالم در برابر ارتشی بود که حد اقل با شعار خدا آزادی و برابری وبرادریو عدالت پیش آمده بود و طبق اسناد تاریخی مردم ایران هم یا به پیشوازش رفتند یا از روند مذکور وسرنگونی نظام حاکم راضی بودند چرا که اگر می خواستند به راحتی سپاه اسلام را نابود می کردند ولی نکردند وخودشان عزتمندانه مسلمان شدند نه آنگونه که مورخان توهین کننده به عنصر ایرانی اسلام اجداد مارا به زور و از سر ترس معرفی می کنند که نتیجه جز تحقیر ایرانیان ندارد و دروغ است
چهارشنبه 20 اسفند 1393 10:17 ب.ظ
اجازه بده ک دونه دونه ب حرفات جواب بدم:
با اینکه میدونم واسه این بحث فلسفی رو پیش میکشی ک صحبت اصلی رو گم کنی ولی بازم جواب صحبتهاتو میدم
اول اینکه لازم نیست آدم برای تشخیص اینکه یک مسئله عقلانی و منطقی هست یا نه، حتماً مسلط ب علوم منطق یا اسیر علوم مشابه باشه. اگرچه فرد مسلط ب این علوم ب مراتب بهتر میتونه استدلال کنه ولی برای بعضی مسائل پیش پا افتاده احتیاجی ب تسلط ب این علوم نیست.
نمونه های مشابه ک برای اجبار سربازان ب جنگ مطرح کردی، مثل ب رگبار بسته شدن سربازان ارتش سرخ شوروی یا آتش زده شدن کشتی مسلمانان درساحل آندلس، هیچکدوم با بسته شدن پای سربازان ب زنجیر شباهتی نداره چون کارهایی ک تو مثالهات ذکرکردی باعث جلوگیری از خوب جنگیدن سربازان نمیشه ولی بستن پای سربازان ب زنجیر عملا دست و پای سرباز رو برای جنگیدن میبنده و سرباز اصلا دیگه قادر ب جنگیدن نیست!!
درباره انوشیروان هم نمیتونم بگم ک انسان شهوترانی نبوده ولی تعداد ده ها هزار همخوابه ک شما میگی واقعا مبالغه و بزرگ نماییه چون اگر مثلاً فرض کنیم ک انوشیروان 30 سال سلطنت کرد و در طول این سالها هم هرروز با 2 نفر همخوابگی کرده باشه بازم ب این تعداد ده ها هزار نفری شما نمیرسه. توجه داشته باش ک همین مثالی هم ک من گفتم تقریبا ی جورایی غیرممکن! درضمن اینو هم یادآوری کنم ک لقب انوشیروان در تاریخ "انوشیروان عادل" هست ک حتی تو کتابهای درسی آموزش و پرورش هم ذکر شده!
درمورد کاروان فرستاده شده توسط چنگیزخان هم اینو بدون ک چنگیزخان یکسری جاسوس درقالب کاروان تجاری ب ایران فرستاده بود ک ایرانیها بعداز اطلاع از این موضوع اونها رو ب قتل رسوندن ودرمورد اون فردی هم ک شما میگی برای خونخواهی اومده بود باید بگم ک تو هیچکدوم از منابعی ک تاحالا خووندم همچین چیزی نبوده و اولین باره ک میشنوم!
درمورد شکنجه های هخامنشیان هم باید بگم ک تو هیچکدوم از ترجمه های کتیبه ها و سنگ نبشته های اون موقع همچین چیزی نیومده ترجمه هایی ک توسط خط شناسان بین المللی صورت گرفته
بعدشم اصلا فرض میکنیم گفته شما درست باشه، آیا شما میدونی اونایی ک شکنجه میشدن کی بودن؟ آیا بیگناه بودن یا جرمهایی مرتکب شده بودن؟ آیا ب ناموس کسی تجاوز کرده بودن؟ یا ب خاک ایران تجاوز کرده بودن و ایرانیان زیادی رو ب قتل رسوندن بودن؟
پاسخ علی یوسفی مداح : جالب اینه که بنده با اکثرحرفهای شما موافقم!
انسان برای تعقل نیازمند آموزش نیست واتفاقا برخی افراد که از قدرت عقل خدادادی بیشتری بهره مند هستند بدون تعلیم هم بهتر از افراد کم استعداد آموزش دیده می فهمندولی وقتی وارد مسایا پیچیده عقلی وکلامی می شویم تقریبا تمام افراد بی سواد وحتی بسیاری از دانشمندان دچار اشتباه می شوند که بعدها توسط خودشان یا دیگران آن اشتباه اصلاح می شود پس عاقلانه ایناست که بپذیریم بدونکسب مقدماتوارد میادین سخت نشویم این تمام حرف من بود واز بدبینی شما که قصد من را چیز دیگری عنوان کردید گله مندم
قبلا همگفتم در مسایل جنسی نیاز جسمی یک انسان با یک همسر هم رفع می شود ولی زمانی که بیماری روحی پیش آمد وحرمسراها ساخته شد وضع فرق می کند که باز هم شما را به تاریخ اخلاق ورانشناسی رجاع می دهم 'اهل یک حرمسرا الزاما همگی بهره ای از همخوابگی ندارند' وصحبت از تعداد هم نیست خرف از فرهنگ حاکم شاه عادل شماست فراموش نکنید که 'اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی غلامان برآورند آن درخت از بیخ' اگر شاه حرمسرایی چه با صد نفر چه با صدهزار نفر ساخت صدهزار وزیر امیر وخان وخان زاده ومنتسب اوهم گوشه وکنار خواهند ساخت
در جنگ هم زمانی که جان انسانها بی ارزش باشد مرد زنجیرشده ای که توان جنگش کاسته شده بر ''هیچ'' ترجیح داده خواهد شد وجه شبه مثالها هم اینجاست که استراتژی استالین که به ژوکوف ابلاغ شد حمله با امواج انسانی بود که تلفات را به شدت افزایش می داد ولی فقط چند روزی پیروزی ا سریع تر می کرد نه ب این خاطر که بدون این تلفات پیروزی بر آلمان محال بود فقط برای این که شوروی قبل از سایر متفقین به برلین برسد! شباهت بیشتر آنجا بود که در بسیاری میدانها از دو سه روس فقط یک نفر سلاح داشت دونفر دیگر بودند تا اگر قبل ازفردمسلح کشته نشدند با سلاحش بجنگند حتما این هم غیر عقلی است چون فرستادن افراد غیر مسلح به میان گلوله باران در حالی که هیچ کاری نمی توانند بکنند بسیار ابلهانه تر از زنجیر کردن افراد است
اضافه بر این دولت ایران از کشته شدن این افراد ناراحت نبود چنانکه در برخی جنگهای دولت انگلستان انگلیسی ها به جای تیرباران صفوف دشمن ابتدا ایرلندی هارا با چوب وچماق پیش می فرستادند چرا که تیر کمان هزینه داشت ولی ایرلندی ها هزینه ای نداشتند مضاف بر اینکه بعدها احتمال شورششان هم وجود داشت که همین طور هم شد ۰در جنگ ساسانیان هم وضع به همین منوال بود ۰ دوست من طبق دستگاه فکری شما همه اینموارد غیر عقلی است ماهم می گوییم عاقلانه نیست ولی رخ داده !! چون بشر خونخواری که برای شهوت وغلبه می جنگد عاقل نیست۰
همه ایندحرفها به کنار بحث من وشما تا قیامت به درازا می کشد مگر اینکه به حرف پایانی شما دقت کنیم!
بر فرض که شده باشد حقشان بوده!
شما حقانیت شاهان ایران را به هردلیل به طور قطع پذیرفته اید ودر این چارچوب هر گزارش تاریخی را توجیه خواهید کرد ! البته من با مرحله دوم عملکرد شما مشکلی ندارم یعنی اگر ثابت شود که آنها انسانهایی برگزیده ومعصوم بوده اند که صرفا برای امور متعالی الهی وکمالات انسانی اقدتماتی ولو خشن انجام داده اند من هم چون شما به دنبال توجیهی منطقی خواهم رفت چرا یک انسان عاری از گناه واشتباه بد نمی کند هرچند که به ظاهر این گونه باشد ولی متاسفانه تاریخ عکس انتظار شما را از شاهان ایرانی وغیر ایرانی منعکس می کند واگر توهم تقدسی هست از تعصب ودروغ است وبس وسلام
پارسا فرزند کوروش بزرگ
شنبه 16 اسفند 1393 08:42 ب.ظ
جناب مداح من واقعا نمیخواستم ک دوباره جواب شما رو بدم ولی هرچی فکرکردم دیدم نمیشه
خداوکیلی عقل هم خوب چیزیه! آخه چجوری میشه ک تو جنگ پای جنگجو رو ب زنجیر بست؟ جنگیدن احتیاج ب حرکات فیزیکی و سرعتی داره ک درصورت بسته بودن پاهای جنگجو ب زنجیر، امکان این حرکات وجود نداره و جنگجو دیگه قادر ب جنگیدن نیست! یا اینکه انوشیروان ده ها هزار همخوابه داشته! آخه مرد مومن اگر آدم 24 ساعته هم درحال زنا کردن باشه بازم تو تمام عمرش نمیتونه بااین تعداد زیاد زن همبستر بشه! بعدشم اگر انوشیروان مدام درحال همخوابه شدن با این و اون بود پس کی وقت میکرد ب امورات مملکتی رسیدگی کنه؟؟!!!
آدم خوبه هرچیزی رو ک میشنوه یا میخوونه کمی هم راجع بهش فکرکنه ببینه با عقل جور درمیاد یا نه؟ البته میدونم ک شما این مطالب رو از ی سری منابع استخراج کردید ولی برید بررسی کنید ک میزان صحت و اعتبار اون منابع چقدره؟
در مورد داریوش هم بهتره بدونید ک تمام کسانی ک بدست اون کشته شدن کسانی بودن ک ب خاک ایران تجاوز کرده بودن و قصد غارت ایرانو داشتن ک داریوش ب آنها اجازه این کارو نمیاد و آنها را قلع و قمع میکرد
پاسخ علی یوسفی مداح : عزیرم پیش داوری وتعصب چیز خوبی نیست چه در دین چه در نژاد یا هرچیز دیگه ای زمانی که ترس از فرار سربازان باشه زنجیر کردن با عقل منافات نداره با پیش داوری شما منافات داره چون هم خود این واقعه مستندات کافی داره هم مشابه اون در تاریخ کم نیست سربازان شوروی در جنگ دوم در صورت عقب نشینی با آتش تیربارهای ارتش سرخ شوروی مواجه می شدند یا آتش زدن کشتی های امویان در ساحل آندلس توسط طارق بن زیاد برای نا امیدی از بازگشت سربازان و۰۰۰۰ همه از این قبیله ۰
فرق شهوت باسایر امیال مثل شکم پرستی اینه که هیچ حد یقفی نداره وکسانی که به اون مبتلا بشوند صرف نظر از توانایی جنسی مایل به در اختیار گرفتن هر زیبا رویی هستند این در اخلاق و روانشناسی ثابت شده ونمونه های متعدد تاریخی هم موید اون هستند
شما قطعا عقل داری و از اون هم استفاده می کنی ولی تا حالا فکر کردی که چرا این همه آدم عاقل یا مدعی تعقل این همه با هم اختلافات۱۸۰درجه ای دارند? این بحث مفصل فلسفی داره که چند هزار سال هم هست که پنبه اش زده شده ولی اجمالا بدان عقل مثل یک دستگاهه که هم باید ابزار سالم ودرست در اختیارش باشه وهم مواد مورد استفادش فاسد نباشه تا درست عمل کنه در غیر این صورت نتیجه اون قطعا فاسده شما تا زمانی که ابزار عقلی مدونی نذیر علم منطق اصول و۰۰۰ را نیاموختی واز سلامت مواد معقولت هم اطمینان نداری هرگز نمی تونی ادعا کنی که مسیله ای معقول هست یا نه البته همه مردم در هر مسیله ای این کار رو می کنن ولی تو اگر می خوای عامی نباشی این کار رو نکن
ادعایی که در مورد داریوش کردی پذیرشش واقعا سخته برادر مگر این که کمر همت بسته باشی که هر چیزی رو توجیه کنی فراموش نکن اثبات این ادعا برای چنگیز راحت تره چون او اول دست دوستی به سمت خوارزمشاه دراز کرد وکاروان تجاری فرستاد ولی فرستادگانش قتل عام شدند بعد هم حمله نکرد بلکه سفیری را برای خونخواهی فرستاد که سر اوراهم برایش پس فرستاند وبعد شد آنچه شد می بینی که یک متعصب مغول هم دلایل کاملا عاقلانه !!ای مثل دلایل تو برای تقدیس وتحسین خان جانی خود دارد! آنچه از منابع علمی که توالزاما بخاطر پیش فرضهایت نمی پذیری شامل انواع شکنجه های هخامنشیان نظیر چوب در ماتهت کردن کندن گوشت بدن سوزاندن و۰۰۰۰۰ است خودشان با قسم نوشته اند که مبادا کسی در آن شک کند!و۰۰۰۰۰۰۰
پارسا فرزند کوروش بزرگ
جمعه 1 اسفند 1393 04:43 ب.ظ
راستی جناب مداح شما تو متنتون رستم فرخزاد سپهسالار دلیر لشکر ایران رو با معمر قذافی مقایسه کردید.
این قیاس کاملا یه قیاس مع الفارقه چون اولا رستم فرخزاد در راه دفاع از کشور و ناموس ایرانیان کشته شد، دوما بدست اعراب مسلمان وحشی ک ب کشورش حمله کرده بودن کشته شد ولی قذافی اصلا در راه حفظ کشور و ناموس مردمش کشته نشد و با توطئه و کمک آمریکا و عده ای از مردم لیبی کشته شد.
گر چه میدونم ک بحث کردن با مذهبیای افراطی مثل شما فایده ای نداره و تنها هدف شما و امثال شما اینه ک ب اسم اسلام تاریخ و هویت غنی این مملکتو نابود کنید و شما شک نکن ک یه روزی تو پیشگاه خدای متعال باید پاسخگوی این اقداماتت باشی ولی من درهرصورت خواستم تا اندازه ی بضاعتم از هویت اصیل ایرانی دفاع کرده باشم.
در پناه خدا...
پاسخ علی یوسفی مداح : هویت اصیل ایرانی!!! بدبخت من وتو که هویت اصیلمان را در دفاع از خونخواری کسانی می جوییم که بیش از هزارسال اجدادمان را زنجیر کردند گمان می کنی جد تو رستم فرخ زاد بوده یا یکی از زنجیریان جنگ زنجیر ? یا برادر یکی از ده هزار همخوابه نوشیروان? یا یکی از هزاران کشته داریوش که در کتیبه بیستون به کشتنشان می بالد یا۰۰۰۰۰?
شباهت از یک جهت هم کافیست خودکامگان در هر فرهنگ وزمانی از یک مسلک پیروی می کنند
پارسا فرزند کوروش بزرگ
جمعه 1 اسفند 1393 04:30 ب.ظ
جناب مداح مشکل شما اینه ک منابعی رو ک خلاف نظرات و اعتقادات شما است دروغ و نامعتبر تلقی میکنی. اولا منشور کوروش بزرگ توسط بهترین متخصصان خط شناسی دنیا ترجمه شده و هیچ شک و شبهه ای تو درست بودن ترجمه اون نیست.
دوما ارتباط کوروش و هخامنشیان با یهودیان صرفا یک رابطه سیاسی برای جلوگیری از ایجاد فتنه توسط یهودیان بوده ک نشان از سیاست و کیاست بالای کوروش دارد.
سوما احترام گذاشتن کوروش ب مردوخ صرفا ب این دلیل بوده ک ب مردم بابل احترام بذاره و ثابت کنه قصد نداره ب زور شمشیر اونا رو مجبور ب پذیرش دین زرتشت کنه گرچه کوروش برای تمام ملتها مبانی و ارزشهای دینی الهی زرتشت رو ارایه میکرده ولی هیچ کسی رو مجبور به پذیرش نمیکرده ک این نشوندهنده آزاد اندیش بودن کوروشه و همه میدونن ک خدای کوروش اهورامزدا بوده نه مردوخ.
چهارما علامه طباطبایی تو تفسیر المیزان ب صراحت میگه ک بامشخصاتی ک برای ذوالقرنین نام برده شده ب احتمال زیاد ذوالقرنین همان کوروشه.
درضمن درباره توضیحاتی هم ک درمورد پیشرفته بودن علم ایرانیان گفتم جواب ندادی و این رو هم اضافه کنم ک چندسال پیش محققان کشف کردند ک تخت جمشید بصورت ضد زلزله ساخته شده است.
پاسخ علی یوسفی مداح : شاید این مشکل که گفتید مشکل شما باشه! در ضمن در هر علمی محدود منابع اصلی مشخصه و به سلیقه افراد ارتباط چندانی نداره
علاوه بر این شما متونی که در اصل انها نمی توانید خللی وارد کنید به دلخواه تفسیر می کنید واین هنر هرچند بدیع نیست ولی جالبه
پارسا فرزند کوروش بزرگ
چهارشنبه 29 بهمن 1393 06:11 ب.ظ
جناب مداح من نه اسیر تبلیغاتم، نه بیسواد و نه دارای تفکر عوامانه! حرف من اینه ک شما نمیتونید بگید ک چون تمام حکومتهای قبل از اسلام در ایران پادشاهی بوده اند پس همه ی آنها ظالم و ستمگر بوده اند خیلی از پادشاهان بوده اند ک از خیلی از حاکمان اسلامی عادل تر بوده اند ( نمونه بارز آنها کوروش و داریوش هخامنشی ) ملاک برای تعیین حکومت ظالم و عادل نحوه عملکرد آن حکومت است نه پادشاهی یا اسلامی بودن آن. کما اینکه در ایران و خیلی از کشورها ب اسم اسلام ب مردم ظلم می شود. راستی این را هم بگویم که وقتی داشتم نظرات را میخوونم یکی از دوستان گفته اند که نام یک دانشمند را قبل از ورود اعراب ب ایران نام ببرید و شما هم در تایید حرف ایشان گفته اید که تمام استعدادها توسط حکومتهای ظالم هخامنشی، ساسانی و... ب اسارت گرفته شده بودند. بهترین دلیل برای پیشرفته بودن علم ایرانیان قبل از ورود اعراب، دانشگاه جندی شاپور است ک در آن بسیاری از علوم توسط دانشمندان ایرانی در آن تدریس میشده مگه میشه ک دانشگاه باشه ولی ب قول خودمون استاد و دانشجو نباشه؟ ؟!!
در ضمن در یکی از مستندات تاریخی ک از تلویزیون خودمون پخش شد، میگفتند ک اسناد تاریخی جدیدی کشف شده ک نشون میده در دوره هخامنشیان عمل جراحی مغز و پیوند اعضا انجام میشده
شما بجای اینکه دنبال تخریب هویت اصیل ایرانی باشی برو ب تمدن کهن سرزمینت افتخار کن ولی یادت باشه ک اسم این کار نژاد پرستی نیست بلکه حفظ هویت ایرانی است.
در ضمن از شما خواهش می کنم که اگر خواستی ب نظر من پاسخ بدی، ب تمام قسمتهای اون پاسخ بده نه قسمتهایی ک گزینش میکنی
(نظر قبل هم مال من بود)
پاسخ علی یوسفی مداح : دوست عزیز منظور من از عوامانه بودن این نیست که شخص شما منطقی نیستید بلکه به منابعی استناد می کنید که هیچ پژوهشگر حقیقی به آن استناد نمی کند پژوهشگرن واقعی می دانند ترجمه های منشورکوروش که دراینترنت و کتاب های تبلیغی که شما فکر میکنید علمی است منتشر می شوند دروغ و تحریفاتی بیش نیستند و داستانهای پر بال وپری که در مورد این منشور می شنوید دروغ هایی بزرگند که در مطلبی جداگانه در همین وبلاگ به آن پرداخته ایم ومی توانید مراجعه کنید اساسا مطلب آن گونه که شما فکر می کنید نیست وآنچه شما خوانده اید احتمالا هیچ ربطی به آنچه کوروش نوشته ندارد! ذوالقرنین بودن کوروش و بدتر از آن نسبت دادن آن به حضرت علامه از آن حرف هاست علامه فقط نظر ابوالکلام آزاد را نقل کرده واز بین چند نفر گفته کوروش نزدیک تر است که اولا اگر برخی منابع امروزی در اختیار ایشان بود مانند عبادت کوروش برای مردوخ در بابل حتی این احتمال را هم مطرح نمی کردند ودرثانی در همان زمان هم ودر المیزان ایشان هرگز نگفته اند که کوروش ذوالقرنین است که نیست ومطالعات جدید امروزی این مطلب را قریب به یقین ساخته که کوروش نمی تواند ولی الهی باشد امروزه باستان گرا ها اورا به این عنوان می ستایند که هرجا رفت خدایان مردم را محترم شمرد وگامی در تغییر آیین ورسوم وخرافات وعبادات آنها بر نداشت ومثلاآزادشان گذاشت ولی شما می دانید که اولیا وانبیا الهی روشی متفاوت دارند بتها را می شکنند و جهالت ها را می زدایند نه اینکه بتها را عبادتکنند و جهالت ها را نشر دهند تا ملل استحمار شده بهتر استعمار شوند خدای قران هرگز ستاینده کوروشیکه تاریخ معرفی می کند نخواهد بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30

← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :